Výhody

Výhody

Existuje celá řada důvodů, proč je dobré si využívat solárního záření k ohřevu vody nebo k přitápění. My vám zde uvedeme jen pár stěžejních důvodů.

 1. Jedná se o ekologický způsob získávání tepla.
 2. Jde o způsob výroby energie, při kterém nevznikají zplodiny CO2 – neznečišťuje životní prostředí.
 3. Pořízením těchto solárních zařízení investujeme do našeho životního prostředí, které šetříme pro naši budoucnost.
 4. V dnešní době dochází k neustálému zvyšování cen. A to se nevyhnulo ani fosilním palivům. Pořízením solárního systému vás tak zdražování jiných energií nemusí  příliš zajímat.
 5. Naopak sluneční energie je k dostání neustále a je zcela zdarma!
 6. Naše domácnost se stane energeticky nezávislou.
 7. Jde i jednorázovou investici, která má velmi rychlou návratnost. Často se mluví o tom, že se vám náklady na pořízení vrátí již do 4 let od zakoupení.
 8. Díky solárním zařízení uspoříte až 80% nákladů za energii.
 9. Tato zařízení se mohou pochlubit také dlouhou životností. Vydrží vám až 30 let. Po tuto dlouhou dobu budou pracovat účinně a efektivně.
 10. Solární zařízení nejsou vůbec náročná na údržbu.
 11. Dají se umístit kamkoliv. Nejvhodnější místo je ovšem na střechu domu či garáže, kde nejvíce svítí slunce.
 12. Tato zařízení v letním období dokážou ohřát vodu až na 90 stupňů Celsia.
 13. Zařízení je vám dodáno v demontovaném stavu. Jeho doprava tak není vůbec náročná.
 14. Je možné jej snadno a rychle složit nebo rozmontovat.
 15. Nejedná se o tlakové zařízení.
 16. Dokážou vyrábět energii i za nepříznivých klimatických podmínek. Máme tím na mysli déšť, sníh, mráz  nebo když je prostě větší oblačnost.

Rozhodujete-li se o pořízení tohoto zařízení již víte, jaké jsou jeho přednosti. Abyste však měli veškeré potřebné informace, musíme se zmínit také o jednou velkém záporu solárních zařízení. A tím není nic jiného než vyšší pořizovací cena.

O webu

Zajímáte-li se o solární ohřev vody, pak jste na našich webových stránkách na správné adrese. Zde nejdete základní informace, které potřebujete znát, abyste se v dané problematice dobře orientovali. Dozvíte se zde, co je solární ohřev vody, a na jakém principu pracuje. Dále získáte informace o tom, v čem spočívá jejich velká výhoda. Budete-li si solární zařízení pořídit, je možné získat od státu také finanční podporu a to z programu Zelená úsporám.  Naleznete zde i malý slovníček nejzákladnějších pojmů. To a mnohem více naleznete na našich webových stránkách věnovaných solárnímu ohřevu vody.

Stránky webu